אודות

 

שמי רז שלו ואני מגדל פירות כתחביב מזה שנים מספר, מאחר וניתן לרכוש פירות רבים בדוכני הפירות הזמינים לנו, בחרתי לנטוע אצלי בחצר דווקא עצי פרי מיוחדים. בכל פעם שהעצים בחצרי הניבו פירות, קטפתי, אספתי וחילקתי למשפחה וחברים. עדיין, רבים מהפירות נשרו ונרקבו על הארץ ובכל פעם שראיתי את זה קורה חשתי צביטה קטנה בלב. בעיקר כאשר במקרים נדירים ראיתי פירות כמו שאני מגדל, אבל ברמה הרבה יותר נמוכה ממה שגדל אצלי, נמכרים ברשתות השיווק בהון רב.

תופעה נוספת שנתקלתי בה הייתה שאת מרבית הפירות עליהם למדתי ואותם אני מגדל בהצלחה בגינתי, מרבית האנשים סביבי אינם מכירים. חשוב לומר שמדובר בפירות טעימים מאד ובעלי ערכים תזונתיים גבוהים החשובים לתזונתנו המערבית הלוקה כל כך בחסר, מה גם שאפילו מראה הפירות טוב לעין ומעורר תיאבון.

מסעדות ובתי מלון המשקיעים רבות במתכונים חדשים וב"תפאורת מזון" חדשה ויצירתית מפסידים בקלות כל כך את מגוון הפירות הגדלים בחצרותיהם של אנשים פרטיים ומאחר וכמויות הפירות אינן מאפשרות שיווק מסיבי ברשתות אז הם בכלל אינם מגיעים לצלחותיהם של אלו שאינם מגדים בעצמם וחבל.

הטריגר, לבסוף, ליצירת האתר הייתה כאשר קולגה פנתה אלי ואמרה שיש לה פירות נדירים מצוינים ושאלה אותי אם אני יודע איך ולמי תוכל למכור אותם. חיפוש מעמיק בנבכי האינטרנט העלה שפשוט אין זירה בה אפשר להציע את מרכולת הפירות שלנו.

פניתי לחברים חקלאים המגדלים ומשווקים פירות קונבנציונליים יותר ובשלב זה גם התברר שפערי המחירים של הפירות בין מה שמקבל המגדל ומה שמשלם הצרכן הסופי אדירים ונובעים רק מאותו מסלול מפרך של שיווק ומכירה סיטונאית וקמעונאית של אותם הפירות.

כאן כבר החלטתי לעשות משהו, בניתי בהשקעה לא קטנה את האתר שלפניכם בו תוכלו הן להציע למכירה את הפירות הגדלים אצלכם בחצר ובו יוכלו אותם אלו המעוניינים בפירות להגיש הצעת רכש במחיר אותו הם מוכנים לשלם עבור הפירות. ממש "בורסה לפירות" לא למסחר על מנת להרוויח כסף אלא על מנת למכור ולקנות גם את הפירות המיוחדים במחיר הוגן. להתחיל תהליך של הכרות כללית של תושבי מדינת ישראל עם הפירות המיוחדים והנדירים יותר, הטעמים החדשים והסגולות התזונתיות אותן אנו מפספסים.

יכול להיות שמהלך זה יעשיר מהר יותר את מגוון הפירות הגדלים בארץ והנמכרים באופן מסחרי ברשתות הגדולות.

על מנת להעניק לכם חוויה קולינרית נוספת נדאג להכניס מידע רב יותר על הפירות המוצגים ונסחרים באתר, נציע מתכונים חדשים ועוד.

אנו כמובן נשמח לקבל מכם משובים ורעיונות על מנת לשפר תמיד את הצורה, השימוש והתוכן אותם מציע האתר.